Medicore Software heeft de afgelopen jaren veel financiële wijzigingen doorgevoerd. Deze wijzigingen kunnen ten goede komen aan uw administratieve organisatie. Wij zetten de belangrijkste wijzigingen graag voor u op een rijtje.
Boekhoudpakket
Veel klinieken, praktijken en instellingen werken met een boekhoudpakket naast Medicore om zowel de inkoop als de verkoopomzet vast te leggen. De uit Medicore verzonden facturen en de bankbetalingen worden samen in het boekhoudpakket ingelezen. Omdat steeds meer pakketten ook online benaderbaar zijn, kan de accountant ook gemakkelijk inloggen en zijn of haar werkzaamheden uitvoeren. Vanuit Medicore worden inmiddels koppelingen met Exact, Afas, Coda en Accountview ondersteund.
Business Intelligence
Boekhouders en controllers zijn altijd op zoek naar meer informatie. Om deze zoektocht te vereenvoudigen heeft Medicore zich in 2010 verbonden met Inforay. Inforay is een zogenaamd ‘business intelligence pakket' waarin allerlei (financiële) rapportages aangemaakt en uitgevoerd worden. Zo is het mogelijk om elke maand de onderhandenwerkrapportage in de e-mailbox aan te treffen. De rapportagemogelijkheden van Medicore zijn hiermee aanzienlijk vergroot en daarmee is uw planning en controlcyclus verbeterd.
Factuurnummerreeksen
Een (DBC)factuur heeft een factuurnummer. Dat is niets nieuws. De laatste jaren zijn er wel allerlei variaties ontwikkeld op de uitgifte van factuurnummers. Zo is het mogelijk om meerdere facturen één factuurnummer te geven. Dit vindt plaats als er meer facturen digitaal naar één zorgverzekeraar gaan. Dit is erg handig voor het verbinden van de binnenkomende betaling aan de uitgaande factuur. Een andere optie is het uitgeven van een variatie op het nummer op basis van een vestiging of type zorg. Hierdoor kunt u aan het factuurnummer zien in welke vestiging de zorg is geleverd.
Extra financiële controles en filters tijdens het facturatieproces
Medicore streeft naar een perfecte declaratiestroom voor haar opdrachtgevers. Dit kan gerealiseerd worden door zo vroeg mogelijk fouten in de basisregistratie op te sporen. Om te beginnen, bij de patiëntenregistratie waar met behulp van het UZI-servercertificaat de patiëntgegevens uit de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) kan worden opgehaald. Maar ook in de financiële modules waar diverse extra opties beschikbaar zijn gesteld. U kon al gedurende de eerste financiële stap een extra controle met de polisgegevens van Vecozo doen plaatsvinden. Voor openstaande behandelingen kunt u nu ook controleren of het BSN nummer al is geverifieerd. Of u kunt zien wat de laatste geregistreerde verrichting in het dossier was. Dit omdat u de DBC niet onnodig lang open wilt hebben staan.
Wanneer u meer wilt weten over de nieuwe financiële mogelijkheden binnen Medicore of bijvoorbeeld een demonstratie van Inforay wilt ontvangen, kunt u contact opnemen met uw vaste contactpersoon bij Medicore Software of met consultant David Tom op 030-6070244 of e-mail david.tom@medicore.nl.