"Het geluk is voor wie vooruit denkt" - Financieel Dagblad
Uit onderzoek van Researchbureau Gartner dat in 2005 werd gepubliceerd, bleek dat de helft van de bestudeerde Amerikaanse banken een gebrek aan doeltreffende risicometing als hun grootste zorg beschouwde bij het managen van bedrijfsrisico's. Met de kennis van nu en de kredietcrisis in het achterhoofd, blijkt deze zorg terecht te zijn geweest. Het illustreert hoe fataal een gebrek aan beheersing van bedrijfsprocessen kan zijn.
Met ingang van 1 januari 2008 moeten GGZ-instellingen voldoen aan de kaderregeling Administratieve Organisatie en Interne Controle voor Diagnose Behandeling Combinaties in de Geestelijke Gezondheidszorg (afgekort als AO/IC DBC GGZ).
De kaderregeling heeft betrekking op het registratie- en facturatieproces van DBC's in de Geestelijke Gezondheidszorg en dwingt bij de Raad van Bestuur van een GGZ-instelling af, dat zij verklaart door middel van een bestuursverklaring dat de DBC's die zijn geproduceerd en gedeclareerd juist, volledig en tijdig geregistreerd en verwerkt zijn. Een groot deel van de GGZ-instellingen die de kaderregeling AO/IC heeft geïmplementeerd, heeft voorafgaand aan het implementatietraject geen degelijke risicoanalyse uitgevoerd ten aanzien van de verankering van de DBC-registratie, validatie, en declaratie. Met het oog op de impact en complexiteit van de implementatie is dit een groot risico. In vier stappen kan veel inzicht ontstaan in de risico's van de DBC-processen en kunnen beheersmaatregelen worden uitgewerkt.
Mocht u nog vragen en/of opmerkingen hebben over bovenstaande informatie neemt u dan gerust contact op met Richard Hilverts, consultant bij Medicore en Qnote (telefoonnummer 030-607 02 00 of richard.hilverts@medicore.nl) of uw vaste contactpersoon binnen Medicore.
Disclaimer: Medicore spant zich ervoor in de inhoud van deze website regelmatig te actualiseren en/of aan te vullen. Bij het verzamelen en weergeven is de meeste zorg betracht, echter kunnen wij niet voorkomen dat de verstrekte informatie niet correct en/of up-to-date is. De op deze website verstrekte informatie is verkregen uit diverse bronnen en is louter informatief. Medicore kan dientengevolge niet aansprakelijk worden gesteld voor onjuiste of onvolledige informatie. Uiteraard wordt de informatie telkens aangepast indien dit wordt ingegeven door veranderde wet- en regelgeving.