Per 1 februari 2010 is het alleen nog mogelijk om de DIS-aanleveringen te verzorgen via de Privacy Verzend Module, ook wel PVM software genoemd. Veel klanten laten ons weten dat zij onlangs een nieuwe computer hebben aangeschaft of dat in de nabije toekomst van plan zijn te doen. Echter, u kunt met uw nieuwe computer met het besturingssysteem Windows 7 64-bits helaas geen batches aanleveren via de PVM-software.
Medicore heeft contact gehad met de organisatie DIS om na te vragen wat er gebeurt met behandelaren en klinieken die momenteel geen batches kunnen aanleveren omdat zij een Windows 7 64-bits besturingssysteem hebben. Hierop heeft de organisatie DIS geantwoord dat er momenteel nog getest wordt met Windows 7 en dat men via een andere manier de DIS-aanleveringen dient te verzorgen. Het is op dit moment echter nog onduidelijk hoe lang de testfase zal gaan duren.
Vervolgens heeft Medicore contact opgenomen met de NZa om te vragen hoe de NZa omgaat met dit gegeven. Zij heeft aangegeven dat behandelaren en instellingen wel gewoon aan hun aanleverplicht moeten voldoen en dat degenen die een nieuw besturingssysteem hebben aangeschaft geen tijdelijke vrijstelling kunnen krijgen van hun aanleverplicht.
Dit betekent dat als u nu een Windows 7 besturingssysteem 64 bits heeft, u momenteel niet vooruit kunt met de DIS-aanlevering en de kans loopt een boete te krijgen voor het niet nakomen van de aanleverplicht.
Medicore kan u helpen! Wij kunnen u tijdelijk de DIS-aanleveringen uit handen nemen, zodat u wel blijft voldoen aan uw aanleverplicht. Dit houdt in dat wij voor u de DIS-aanlevering verzorgen totdat het probleem met Windows 7 en de PVM-module is opgelost.
Wilt u de DIS-aanleveringen graag tijdelijk uitbesteden aan Medicore? Neem dan contact op met Wieke Aarts via wieke.aarts@medicore.nl of op telefoonnummer: 030-6070204.