Zorgondernemers aller landen verenigt u!

6 juli, 2010

 

Op 2 juni jongstleden was het dan zover. De branchevereniging Zelfstandige Klinieken Nederland (ZKN) die de zorgondernemers in Nederland vertegenwoordigt vierde haar 20ste verjaardag te Rotterdam.

Aan de vooravond van de verkiezingen had ZKN haar verjaardag aangegrepen om haar leden te overtuigen dat de vereniging ook na de verkiezingen nog veel pionierswerk dient te verrichten. Dit deed ZKN samen met de partijprogramma's van enkele politieke partijen die de introductie van marktwerking (vrije prijzen) aan een nadere beschouwing willen onderwerpen of zelfs willen uitfaseren. Het doel hierbij was het komen tot een optimaal ondernemersklimaat oftewel volledige marktwerking in de zorg.

 

Ruim 250 zorgondernemers en belangstellenden hadden hun agenda vrij weten te maken voor dit middagvullende evenement. Het recept voor het programma was vrijwel identiek aan het programma van vorige jaar. Een welkomstwoord door de voorzitter Gerard Smith.een vurig betoog van een toeleverancier van deze branche in dit geval Jules Verhagen, partner Ernst & Young en de ‘succes story' van een zorgondernemer van het eerste uur; Marcel Driessen, orthopedisch chirurg.

 

Zorgondernemers konden elkaar vervolgens ontmoeten op een informatiemarkt waar enkele toeleveranciers van de branche zich hadden verzameld. Van het onzekere politieke klimaat was tijdens de pauzes niet veel te merken. Oude bekenden hieven met elkaar het glas en nieuwe ondernemers werden op gepaste manier begroet. Iedereen wenste elkaar veel werknemers toe.

 

Na de pauze mocht de ‘key note speaker' - deze rol werd dankbaar vervuld door demissionair minister Ab Klink - aantreden. Er werd  meteen van de gelegenheid gebruik gemaakt om de voorvechter van marktwerking in de gezondheidszorg de brochure ‘Meer zorg, minder kosten. ZKN op de bres voor betaalbaar houden hoogwaardige zorg' aan te bieden. Na een onderhoudende middag was er tot slot een plenaire discussie tussen enkele zorgondernemers onder de bezielende leiding van Sven Kockelmann (bekend als presentator van NETWERK).

 

Ondernemen in de zorg neemt nog sterk toe (gebaseerd op basis van het aantal toetreders) ondanks de klem op de markt van maximaal 30% vrije prijzen. ZKN pleit echter duidelijk voor uitbreiding van de vrije prijzen en het gelijke speelveld voor zorgaanbieders. ZKN en haar bijna 100 leden zullen zich ongetwijfeld ook de komende jaren strijdbaar blijven opstellen. Want met haar 20 jaar is zorgondernemend Nederland in de kracht van haar leven.

 

 

Disclaimer: Medicore spant zich ervoor in de inhoud van deze site regelmatig te actualiseren en/of aan te vullen. Bij het verzamelen en weergeven is de meeste zorg betracht, echter kunnen wij niet voorkomen dat de verstrekte informatie niet correct en/of up-to-date is. De op deze site verstrekte informatie is verkregen uit diverse bronnen en is louter informatief. Medicore kan dientengevolge niet aansprakelijk worden gesteld voor onjuiste of onvolledige informatie. Uiteraard wordt de informatie telkens aangepast indien dit wordt ingegeven door veranderde wet- en regelgeving.

Contact
Medicore
Kanaalweg 29
3526 KM Utrecht
T:
H:
F:
+31(0)30-6070200
+31(0)30-6070202
+31(0)30-6070299
Laatste vacatures
» Junior Secretaresse
» Consultant (junior tot senior)
» Commercieel productmanager
Disclaimer en Copyright
» Download

©2010 Medicore